Ірпінчанка вдало виступила на Чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування

З 8-го по 16 липня 2016 року у м. Скуоль (Швейцарія), що знаходиться поруч з всесвітньо відомим гірськолижним центром Санкт-Морітц та діловим центром Давос відбувся Чемпіонат Світу зі спортивного орієнтування серед юніорів. 39 країн Світу делегували своїх спортсменів для участі у змаганнях. Україну на цих змаганнях представляли четверо спортсменів. В тому числі і представниця Ірпінської ДЮСШ, майстер спорту України Москаленко Дар’я.

москаленко
Проводити тривалий адаптаційний збір наші спортсмени з фінансових причин у Швейцарії не змогли, тому було прийняте рішення провести цей захід в Україні. Єдине місце в нашій країні де є відповідні умови та тренувальні карти-це Драгобрат. Зимою тут від гірськолижників не проштовхнутись, а зараз неначе рай, тихо і спокійно. Три тижні на висоті в межах 1500-1750 метрів над рівнем моря, спека до +35, снігопад, дощі і знову спека. Ось такі непрості погодні умови підготувала доля нашим спортсменам. Але як показала поїздка в Швейцарію, гори не лише в Україні такі подарунки готують. Останні кроки в підготовці до змагань були зроблені вже безпосередньо в Швейцарії. Тригодинний переліт у місто Цюріх, триста кілометрів по гірських масивах Альп і ми на місці проведення змагань.

біг
Першим номером програми була спринтерська дистанція. Змагання проходили безпосередньо у місті Скуоль. Даша Москаленко досить вдало у цьому сезоні виступала на спринтерських дистанціях. Впевнений початок дистанції, правильний вибір варіантів і 10-те підсумкове місце серед 179 спортсменок. Дуже, дуже висока щільність результатів, адже лише 17 секунд поступилась Даша Чемпіонці Світу, представниці Швейцарії Сімоні Оберсхольд. Слід звернути увагу на те, що це найкращий результат українських спортсменів за останні 9-ть років.
Довга і середня дистанції проходили в складних погодних умовах, з дощем і снігом. Але не це стало на заваді нашій спортсменці на шляху до перемоги. Навіть дрібні помилки, при такому рівні конкуренції, відкидали нашу спортсменку за межі такої жаданої десятки. Останній вид програми була есталфета. 13872757_1847297552168100_7116913881526711302_nУ підсумку наша збірна посіла 15 місце.

Враховуючи що стартувало 49 команд, то результат здається пристойним, але знаючи потенціал наших дівчат, цілком можливо було розраховувати на 2-6 місце. А Чемпіонками Світу в естафеті стали представниці збірної Швейцарії, які майже на 5 хвилин випередили срібних призерок, представниць Фінляндії.